יום חמישי, 30 בנובמבר 2017

כל תושב צריך בית כנסת – זכרון יעקב שלא הכרתם...

  • מועצה חילונית,  אך שיאנית דת ארצית שמספר בתי הכנסת בה מציב אותה במקום שני בארץ, לפני חיפה וירושלים, ביחס בתי כנסת/תושב.
  •  מועצה המצביעה ברוב כנגד בניין מדרגות מעבר לתושבים בין שני רחובות מרכזיים מחשש שיגרמו למעבר נשים חילוניות בשולי שכונה חרדית.
  • בתי כנסת ששבים ונבנים כנגד דעתו המפורשת של מבקר המדינה ואף בניגוד להצהרות פומביות קודמות של המועצה עצמה...
  • פרוגראמה עירונית שנערכת בחטף ללא יידוע תושבים ואשר משנה במחי הצבעה קואליציונית  ייעודים אזרחיים של שטחי ציבור לשטחים למטרות דת.
  • עמותה  שכבר נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי והואשמה על ידו בחוסר ניקיון כפיים אך נתמכת על ידי המועצה  ושבה ומבקשת  הקצאה כאילו לא קרה דבר.
  •  בקשה להקצאת קרקע ציבורית כדי להקים  בית כנסת נוסף המוגשת בצירוף מקרים מפליא בדיוק יום לאחר  שהפרוגראמה העירונית שונתה כדי לאפשר זאת.

אלה רק מקצת מהעובדות בזכרון יעקב, שבה הרכב התושבים הוא חילוני מעורב, יחס מספר בתי הכנסת לתושב שני רק לבני ברק, והקצאות  קרקעות ציבור בשנים האחרונות היו רק למטרות דת.
בימים אלה  מבקשים תושבים משכונות המשופעות במקומות תפילה זמינים להקצות להם קרקע ציבורית ועליה חורש כרמל טבעי בלב שכונה אחרת לצורך הקמת בית כנסת נוסף, ה 35 במספר בחישוב שמרני.  
אלא שבשכונה המדוברת, היא שכונת יעקב, אין כל צורך בבתי כנסת נוספים... לקהילה החרדית המצומצמת (עד כה) החיה בשכונה  קיימים כבר 4 בתי כנסת, ולכל הנדרש יש בית כנסת, יהי זה ספרדי או אשכנזי, קונסרבטיבי או חרדי,   במרחק 10 דקות הליכה ואף פחות.
למרבה הפליאה, מבקשת ההקצאה, עמותה קטנה ואלמונית אף לרבים מאנשי זכרון יעקב ,  החלה להיות מיוצגת בחודשים האחרונים על ידי משרד שעליו ודאי כן שמעתם – משרדו של עו"ד וינרוט.
בעוד אנו תוהים הכיצד מיוצגת העמותה הקטנה על ידי משרד עורכי הדין המוביל בישראל, הכיצד מזניחה המועצה את צרכי התושבים לטובת  אינטרסים צרים וסקטוריאליים, הכיצד נרמסים תקנות ונהלים,  פועלים כוחות שאיננו רואים מתחת לפני השטח ומשנים את המציאות, הן בזכרון יעקב והן במדינה כולה...
******
אנו קבוצת תושבים, חילוניים ודתיים, שנלחמת בבקשת ההקצאה של קרקע ציבורית בזכרון יעקב  לצורך  הקמת בית כנסת נוסף במועצה הרוויה בתי כנסת ודלה בקרקע ציבורית.
המאבק בבקשת ההקצאה, שכבר נדחתה בעבר על ידי בית משפט, נמשך קרוב ל 10 שנים. מועצות התחלפו אך הקואליציה עם מפלגות חרדיות ותמיכת המועצה בהקצאות לא שוויוניות בניגוד לנהלים, ובניגוד לקולות האזרחים  ולדעת מבקר המדינה נמשכות...
זה שנים שאנו מטרה לנאצות ומממנים מכיסינו את ההתנגדות במטרה לשמור על חלוקה שוויונית וצודקת של קרקעות ציבור ואף להגן מפני הרס שרירותי של שטח ירוק, יפהפה ונדיר, האחרון מסוגו במושבה. המאבק המשפטי האחרון שנכפה עלינו הוא קרב דוד בגולית -  ללא עזרה לא נוכל לעמוד בו!
קוראים לכם, שפניה האזרחיים והשוויוניים של המושבה והמדינה חשובים לכם, לתמוך בנו.
  • מוזמנים לכתוב לראש מועצת זכרון יעקב ולומר לו את דעתכם! zivd@zy1882.co.il
  • מוזמנים להפיץ את הכתוב כאן בכל פורום שנראה לכם!
  • הכי חשוב - מוזמנים לתמוך במאבק שלנו באמצעות הצטרפות אלינו ובאמצעות עזרה בהשתתפות בהוצאות הנכפות עלינו.
אנא צרו קשר איתנו במייל g@zy1882.org

אין תגובות:

פרסום תגובה